Relacje z Rajdów, Maratonów, Targów Rowerowych:

Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo 2013

Videorelacja z Rowerowych Targów Kielce Bike-Expo 2013.

Na IV Międzynarodowych Targach Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO 2013 stoiska miało w tym roku aż 180 wystawców z 13 krajów: Czech, Niemiec, Chin, Białorusi, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Holandii, Finlandii, Węgier, Indii, Tajwanu i Polski. Wśród 450 prezentowanych marek nie zabrakło takich gigantów jak Kross, Romet czy Head. Ranga imprezy z roku na rok wzrasta. Wystawa, która w 2013 roku zajęła aż 25 000 mkw., awansowała na pierwsze miejsce wśród najważniejszych i imprez w kraju, a równocześnie jest jedną z najlepszych tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wśród kilku tysięcy zwiedzających targi znalazło się blisko 4 000 specjalistów branżowych z 21 krajów: Anglii , Białorusi, Belgii, Chin, Czech, Francji, Holandii, Indii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Pakistanu, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Tajlandii, Tajwanu, Ukrainy, Węgier, Włoch oraz Polski. (Info: Targi Kielce Bike-Expo 2013).

Tekst: Red. nacz. MTST Cykloturysta - Leslaw Dynak - Bayonne, New Jersey, USA.

Muzyka: Zeropage - Ambient Dance - http://www.zeropage-media.com

W trakcie trwających Targów Rowerowych "Kielce Bike-Expo 2013" na odbywających się konferencjach i wykładach, głos o rowerach, zajęła także Policja.

Videorelacja z Rozpoczęcia Sezonu BKR 2013 w Białej Podlaskiej"

Videorelacja z Wyprawy Niniwa Team "Polska - Syberia 2013"

Skrót z ponad dwumiesięcznej wyprawy rowerowej na Syberię. Rowerzyści z grupy NINIWA Team pokonali 8380 km, ze średnim dziennym dystansem wynoszącym 172 km. Trasa prowadziła przez Białoruś (Mińsk), Rosję (Katyń, Moskwa), Kazachstan (Astana) i ponownie Rosja (Bajkał, Wierszyna).

Autor: Szymon Zieliński

56 Otwarcie Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny" - Tworóg Mały

W przygotowaniu videorelacja z 56 Otwarcia Turystycznego Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny" z metą w Tworogu Małym. Obecnie trwa obróbka i montaż materiału filmowego, cierpliwości, zdjęcia już są dostępne poniżej!


W niedzielę 17 marca 2013 r. w zimny ale za to słoneczny poranek już po raz 56-ty Turystyczny Klub Kolarski im. Wł. Huzy z Gliwic zorganizował "Otwarcie Turystycznego sezonu Kolarskiego" z metą w Tworogu Małym koło Sośnicowic. Z Gliwickiego Rynku pod okiem doświadczonych przodowników turystyki kolarskiej rowerzyści udali się poprzez Wójtową Wieś, Ostropę, Chorynśkowice i Sośnicowice do Tworogu Małego na metę rajdu. Na metę rajdu zjechało tym razem 156 rowerzystów z regionu Śląska, którym pogoda sprzyjała. Dla przybyłych turystów przygotowano wiele rajdowych świadczeń takich jak pamiątkowy znaczek rajdowy, kiełbaskę z pieczywem i ognisko, herbatę, i możliwość udziału w konkursach sprawnościowych, a także w loterii. Jednym z najpopularniejszych konkursów rajdowych był konkurs na "Najładniejszą Marzannę". Tym razem marzanny miały być ekologiczne, ...i były, a zarazem zakazano ich tradycyjnego spalenia. Po wyłonieniu najładniejszej marzanny uformowano korowód, w którym zaniesiono marzanny nad rzekę Bierawkę, w której tradycyjnie na pożegnanie zimy zostały utopione. cdn... Na zakończenie rajdu było nieco emocji związanych z loterią oraz z ogłoszeniem wyników w poszczególnych konkursach rajdowych. Wspaniała organizacja rajdu jest zasługą organizatorów z TKK im. Wł. Huzy - Gliwice i zasługuje na pochwałę. Brawo!. Wyniki podamy za moment.(tekst)...

Video-relacja z 56 Otwarcia Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny"

Wkrótce premiera filmu!

Relacja z imprezy "Gliwickie Święto Cykliczne

Relacja z imprezy "Gliwickie Święto Cykliczne, która odbyła się 12. 06. 2011 r. w Gliwicach, podobnie jak inne z tego cyklu imprezy zorganizowane w tym samym dniu w Polsce.

VII Rowerowy Rajd Puszczanski 2013, Video-Relacja:

Video-Relacja z ekstremalnej imprezy (zważywszy warunki i pogodę w jakich się odbyła) "VII Rowerowy Rajd Puszczanski 2013, w dniu 23 marca 2013 r., do Puszczy Boreckiej zorganizowany przez Akademicki Klub Turystyczny w Olsztynie. Impreza trwała aż 3 dni i uczestnicy biwakowali pomimo śniegu w namiotach. Przypomina to imprezę "Żelezny muż" (przyp. redakcji - spolszczona pisownia), która trwa tydzień i jest organizowana w Republice Czeskiej w zimie!

Relacja z 2012 Rapha North West Gentlemen's Race

2012 Rapha North West Gentlemen's Race