Historia MTST Cykloturysta (1996-2013)

(PL) W 1995 roku, tuż po powrocie z samotnej wyprawy do Królestwa Maroka, postanowiłem dzielić się swoimi doświadczeniami (najpierw tymi z wyprawy, potem wszystkim tym, co mogło być przydatne innym rowerzystom), bo szybko się deaktualizują. Powoli zdobywałem doświadczenie w publikowaniu materiałów w mediach. To jednak nie wystarczało, marzyłem o własnej gazecie. 1 września 1996 roku, po raz pierwszy, zdecydowałem się opublikować 2 stronicową broszurkę (nie dysponując środkami technicznymi takimi jak dziś), która - ku mojemu zaskoczeniu została dostrzeżona nawet za granicą, w Wuppertalu!? Spłoszony nieco jej ubogim wyglądem zamierzałem się wycofać, lecz zachęcono mnie bym nie rezygnował, a nawet zaoferowano mi pomoc.

Toteż dzięki życzliwości i wyraźnym zaangażowaniu red. Andrzeja Staśkiwicza, wydającego wówczas periodyk o skróconej nazwie "RGTK", ówczesna gazetka PIT "Cykloturysta" zagościła na łamach RGTK jako dodatek. Ukazało się w ten sposób kilkanaście dodatków, ale gdyby współpraca trwała nadal, to byłoby zbyt piękne i nie w smak komuś - komu przeszkadzała... Niezależność gazetki (dodatku) drażniła wyraźnie kogoś, kto w końcu przyczynił się do zawieszenia gazetki "C". Ponad dwa lata brak było możliwości technicznych i organizacyjnych, by tworzyć cokolwiek. W rok po wydaniu pierwszego numeru gazetki "Prywatnego Informatora Turystycznego - Cykloturysta", postanowiłem uczcić ten fakt organizując 1 Rajd Cykloturysty w Pilchowicach. Potem wspólnie z dotychczas macierzystym Turystycznym Klubem Kolarskim im. Wł. Huzy zorganizowałem 2 rajdy na terenie powiatu gliwickiego. Następne imprezy były organizowane już wyłącznie pod marką MTST Cykloturysta, i tak jest nadal...

Za nami ponad 80 imprez współorganizowanych z Samorządem Miasta Gliwice, Starostwem Powiatowym w Gliwicach, Samorządem Miasta Tarnowskie Góry i Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Radą Osiedlową Sikornik, Parafiami Diecezji Gliwickiej, Gminą Pilchowice, Sołectwem Bojszów, Sołectwem Brynica, Sołectwem Bujaków, Sołectwem Pilchowice, Sołectwem Stanica oraz Sołectwem Żernica, a ostatnio od 2005 roku z Muzeum w Gliwicach. Z inicjatywy sympatyków Cykloturysty powołano w 1996 roku Klub Sympatyków Cykloturysty, w 2001 r., Klub przybrał nazwę Klub Rowerowych Podróżników (Bicycle Travelers Club - Cykloturysta). Obecnie działania nasze idą w kierunku obrania ostatecznej nazwy, która jednoznacznie kojarzyć się będzie z gazetą Cykloturysta i jej logo, tak aby wypromować dobry markowy produkt pod nazwą Cykloturysta. Jesteœmy obecni na Społecznoœciowych Portalach takich jak Facebook i NK oraz mamy Profile na Blogach Google i Polska na rowery w Gazeta.pl. W 2015 r. Klub poczyni również starania aby posiadać koszulki klubowe. Wszystkie działania zmierzają do wydawanie gazety regularnie i w kolorze. Tylko jeden raz udało się nam wydać gazetę z kolorową okładką, a w 2007 r. miało to być już standardem. Takie były plany. Teraz dostosowujemy i portal i gazetę do potrzeb ewentualnych reklamodawców i sponsorów. Do tej pory Gazeta nie utrzymuje się z reklam, jest wydawana społecznie i z własnych prywatnych funduszy, ale komercializacja jest nieunikniona, aby wprowadzić na stałe kolor.[cdn...].

.....

....

....

....

....

Přiště budou tady informace v jinech jazykach (ćestinie, němčinie, angličtinie a italsky).

.....

....

Podsumowanie 1996 - 2013

....